• WOJCIECH BRZUZY

  MECHANIKA Z PASJĄ

 • WOJCIECH BRZUZY

  MECHANIKA Z PASJĄ

 • WOJCIECH BRZUZY

  MECHANIKA Z PASJĄ

W RAZIE AWARII DZWOŃ POD NASZ NUMER

+48 509 557 443

//pomocdrogowaelk.pl/wp-content/uploads/2020/12/laweta.jpg

Wypożyczalnia przyczep samochodowych i lawet


WAŻNE: Przed wynajmem naszej przyczepy przeczytaj opublikowany poniżej regulamin i przepisy związane z uprawnieniami!

Nasza wypożyczalnia przyczep samochodowych oferuje przyczepy jednoosiowe i dwuosiowe. Tylko u nas wypożyczysz lawetę samochodową. Wynajętą od nas przyczepę możesz wykorzystać do przewozu towarów, mebli, a także: motorów, quadów, kosiarek, skuterów wodnych.

Wszystkie przyczepy dostępne są od ręki na miejscu, zaledwie kilka km od centrum EŁKU, w kilka minut dojedziesz do nas MROZY WIELKIE. Posiadają ważne przeglądy techniczne, są regularnie serwisowane i w 100% sprawne.

NASZ REGULAMIN:


Warunki wynajmu i zwrotu naszego sprzętu:

1. Doba wynajmu trwa 24 godz i jest liczona od momentu rozpoczęcia najmu (wydania pojazdu). Gdy wypożyczalnia jest czynna krócej –tj. np. sobota- wtedy doba trwa maksymalnie do godziny zamknięcia wypożyczalni. Jeżeli przyczepa zostanie oddana po niedzieli (która nie jest liczona), doby będą liczone do godziny 9 rano (reguła nie dotyczy lawet i przyczepo-lawet, w tym przypadku klient zobowiązany jest do zapłacenia połowy doby). Za święto wypadające w środku tygodnia klient zobowiązany jest do zapłaty 50% ceny dobowej najmu.
2. Przyczepy/lawety stanowią własność wynajmującego.
3.Warunkiem koniecznym do wypożyczenia przyczepy jest okazanie dwóch dokumentów tożsamości (prawa jazdy oraz dowodu osobistego RP).
4. W dniu wynajmu Najemca wynajmuje przyczepę fabrycznie kompletną, pozbawioną wad oraz wyposażoną zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym.
5. W skład wyposażenia standardowego przyczepy wchodzą: koło zapasowe, koło podporowe , wyciągarka (dot. lawet), najazd (dot. lawet).
6. W dniu wynajmu Najemca otrzymuje w pełni sprawne technicznie wyposażenie przyczepy. Najemca jest w pełni zobowiązany do bezspornego pokrycia wszelkich kosztów związanych z jego ewentualnym uszkodzeniem, zniszczeniem lub kradzieżą.
7. Najemca zobowiązuje się nie odstępować przyczepy osobom trzecim.
8. Wszelkie reklamacje dotyczące stanu technicznego przyczepy Najemca jest zobowiązany zgłosić u Wynajmującego w chwili wynajmu. Wszelkie późniejsze zażalenia zostaną uznane za bezpodstawne.
9. Odbiór i zwrot przyczepy następują w siedzibie firmy.
10. Najemca zobowiązuje się do zwrotu wynajętej przyczepy w nienaruszonym stanie technicznym (poza jej normalnym zużyciem eksploatacyjnym), z kompletem dokumentów oraz kompletnym wyposażeniem.
11. Najemca zobowiązany jest do zwrotu przyczepy w uzgodnionym przez Wynajmującego terminie. Wszelkie opóźnienia terminu zwrotu przyczepy Najemca zobowiązany jest zgłosić Wynajmującemu telefonicznie pod numerem telefonu 602-507-007.
12. Wynajmujący oświadcza, że przyczepy i lawety stanowiące przedmiot wynajmu posiadają obowiązkowe ubezpieczenie OC i nie posiadają nieobowiązkowego ubezpieczenia AUTOCASCO i NW.
13. Za każdy dzień wyłączenia przyczepy z eksploatacji aż do ustania przyczyny (naprawy po wypadku, awarii, braku zwrotu dokumentów przyczepy lub ubezpieczenia ) najemca ponosi koszty jak za wynajem w tym okresie.
14.Wypożyczalnia nie ponosi odpowiedzialności za wykroczenia drogowe, przestępstwa drogowe, ani żadne inne wykroczenia/przestępstwa popełnione przez Najemcę, kierowcę samochodu ciągnącego przyczepę, ani inne zdarzenia z udziałem przyczepy. W przypadku złamania przepisów z udziałem przyczepy wynajmujący ma prawo udzielić informacji o najemcy odpowiednim organom.
15. Nie należy przekraczać dopuszczalnej ładowności przyczepy.

WYMAGANE UPRAWNIENIA:


Kategoria B prawa jazdy uprawnia do kierowania:

 • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC ) nieprzekraczającej 3,5 tony
  (z wyjątkiem motocykla lub autobusu);
 • pojazdem samochodowym o DMC nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą lekką (do 750kg)
 • pojazdem samochodowym o DMC nieprzekraczającej 3,5 tony wraz z przyczepą inną niż lekka pod warunkiem, że dopuszczalna masa całkowita zespołu
 • pojazdów nie przekracza 4250 kg a kierowca zdał dodatkowy egzamin praktyczny potwierdzony wpisem do prawa jazdy;Należy pamiętać, że rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus – nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;

Kategoria B+E uprawnia do kierowania zespołem pojazdów składającym się z pojazdu określonego w kategorii B (DMC do 3,5 tony) oraz przyczepy, której rzeczywista masa całkowita nie przekracza rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego.Ponadto kategoria B+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) oraz pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami). Jednak zespół pojazdów nie może składać się z więcej niż trzech pojazdów.

Osoba posiadającą prawo jazdy kat. B i C+E lub B i D+E posiada uprawnienia do kierowania zespołem pojazdów wynikających z kategorii B+E.

VIATOLL


Przypominamy o obowiązku wykupienia opłaty za przejazd na stronie elektronicznego systemu poboru opłat via TOLL!

//pomocdrogowaelk.pl/wp-content/uploads/2019/01/viatoll.png

0

Lat w branży!

0

Zholowanych pojadów!

0

Zadowolonych klientów!